PO STOPÁCH ALŽBĚTY BÁTHORYOVÉ

Přednáška s promítáním v Polici n.M. - 12.11.2014

V Polici nad Metují, v kulturním sále Pellyho domů, proběhla dne 12.11. 2014 přednáška Jitky Hrubé na téma: PO STOPÁCH ALŽBĚTY BÁTHORYOVÉ. Akce se konala v rámci „Polické univerzity volného času“, což je vzdělávací program určený široké veřejnosti.

Přednáška s promítáním na Ostaši - 14.3.2015

V „Hospůdce U Malíků“ na Ostaši proběhla dne 14.3.2015 přednáška Jitky Hrubé na téma: „Po stopách Alžběty Báthoryové“.

Výlet do Čachtic 11.10.2014

Dne 11.10.2014 se uskutečnil jednodenní výlet „Po stopách Čachtické paní“. Průvodkyně Jitka Hrubá si dala záležet, aby se turisté dozvěděli maximum informací během jediného dne.

Erby rodu Báthory

Báthoryové byli členy Dračího řádu. Tato skutečnost se odráží v zobrazení jejich erbu. Jednotlivé fotografie erbů rodu Báthory jsou pořízeny v maďarském Nyirbátoru a Nagyecsedu.

Nagyecsed (HU)

Dětství strávila Alžběta Báthoryová převážně v Ecsedu (dnes Nagyecsedu) na východě Maďarska. Bohužel, z kdysi nedobytného hradu zbylo pár kamenů, vystavených v místním muzeu.

Nyirbátor (HU)

Bátor (dnes Nyirbátor) je dalším místem, spojeným s Alžbětiným dětstvím. Návštěvník zde najde kostel, v němž byla Alžběta Báthoryová pokřtěna (s největší pravděpodobností) a dvě muzea. „Muzeum Štěpána Báthoryho“ a „Báthori Várkastély és Panoptikum“.

Lockenhaus (AT)

Alžběta Báthoryová často pobývala na hradě Lockenhaus. Součástí zdejší expozice je železná panna. Ale pozor - pochází z doby, kdy už byla Alžběta Báthoryová po smrti.

Čachtický hrad (SK)

Čachtický hrad – fotogalerie. Prohlédněte si fotografie Čachtického hradu pořízené v rozmezí let 2004 až 2010.

„Almanach prvý 2016“ aneb kalendář věnovaný Alžbětě Báthoryové

Stolní kalendář věnovaný Alžbětě Báthoryové a důležitým momentům z dejin Čachtického hradu. Součástí kalendáře je i fotopříběh nazvaný „První oběť Alžběty Báthoryové“. Snímky umělecké fotografky Kataríny Grajcaríkové jsou doplněny fiktivním příběhem Jitky Hrubé.